Workshop hraného filmu

 

V březnu nás osmáky čekal výukový program, který probíhal v prostorách Scaly na Moravském náměstí. Tento program měl dvě části. Nejprve proběhla menší přednáška o různých animacích a zacházení s kamerou, ve druhé části jsme si natočili svůj vlastní film. To, co jsme se dozvěděli, jsme také potom použili v praxi. Rozdělili jsme se do skupinek a začali vymýšlet, o čem by náš mini film mohl být. Měli jsme sice zadaná slova (banán, krev, tma), která se měla nějakým způsobem v našem filmu objevit, ale výsledky skupin byly úplně jiné. Fantazii se meze nekladou! Naše kreativita byla omezena maximálně prostorem. Nakreslili jsme si scénář, vlastně takový komiks, který zachycoval připravené scény, a šlo se točit. Ukázalo se, že prostor Scaly nám byl malý, a tak se v našich filmech objevuje i Moravské náměstí. Kamera, akce! Točili jsme a při tom si užívali opravdu hodně zábavy. Když jsme měli hotové záběry a scény, které se nepovedly natočit vždy napoprvé, šlo se stříhat. Dostali jsme notebook s programem, v němž jsme náš film poskládali a vyšperkovali. Nakonec zbývalo si naše výtvory pustit. Ohlasy byly velmi kladné, opravdu jsme si to užili a kdyby byla příležitost, rádi bychom to absolvovali podruhé.

Pokud byste naše filmové debuty rádi zhlédli, odkaz na OneDrive najdete zde:


Kamila Fialková, žákyně 8. ročníku